LED20W-36-C0550-D
제조업체 부품 번호:
LED20W-36-C0550-D
제조업체/브랜드:
Thomas Research Products
설명의 일부:
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 550MA
재고 상태:
136
제조사 :
Thomas Research Products
제품 카테고리 :
LED 드라이버
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
550mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
82%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 4
Size / Dimension :
3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
18 ~ 36V