PRCDA1-20F-BB0BW
제조업체 부품 번호:
PRCDA1-20F-BB0BW
제조업체/브랜드:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
설명의 일부:
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V
재고 상태:
887
제조사 :
제품 카테고리 :
로커 스위치
Actuator Marking :
O -
Actuator Type :
Concave (Curved)
Circuit :
DPST
Color - Actuator/Cap :
Black
Current Rating (Amps) :
20A (AC)
Features :
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.60mm x 21.20mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V