XS4P18AB120
제조업체 부품 번호:
XS4P18AB120
제조업체/브랜드:
Schneider Electric
설명의 일부:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
재고 상태:
15
제조사 :
Schneider Electric
제품 카테고리 :
근접 센서
Indicator :
No Indicator
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
Analog Current
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
0.315" (8mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
12V ~ 24V