M5241-000005-300PG
- 제조업체 부품 번호:
- M5241-000005-300PG
- 제조업체/브랜드:
- TE Connectivity Measurement Specialties
- 설명의 일부:
- TRANSDUCER 1-5VDC 300PSI
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- 제품 카테고리 :
- 압력 센서, 트랜스듀서 - 산업용
- Accuracy :
- ±0.25%
- Applications :
- Industrial Automation
- Features :
- Temperature Compensated
- Maximum Pressure :
- 600PSI (4136.85kPa)
- Operating Pressure :
- 300PSI (2068.43kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 1 V ~ 5 V
- Output Type :
- Analog Voltage
- Package / Case :
- Cylinder
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- Port Style :
- Threaded
- Pressure Type :
- Vented Gauge
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Cable
- Voltage - Supply :
- 8V ~ 30V