RSF166A25B75
제조업체 부품 번호:
RSF166A25B75
제조업체/브랜드:
Sensata Technologies – Cynergy3
설명의 일부:
DL PNT FLOATSWITCH 102MM TOTAL L
재고 상태:
5
제조사 :
제품 카테고리 :
플로트, 레벨 센서
Current :
600 mA
Material - Housing & Prism :
Polyphenylene Sulphide (PPS)
Minimum Liquid Specific Gravity :
0.85
Mounting Type :
Panel Mount, M16x2 Thread
Operating Temperature :
-10°C ~ 85°C
Output Configuration :
SPST-NC/NO
Output Type :
Switch (2) (Single Float)
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
1.181", 2.953" (30mm, 75mm)
Type :
Liquid
Voltage Rating :
120VDC, 240VAC