E40S6-1200-3-N-24
- 제조업체 부품 번호:
- E40S6-1200-3-N-24
- 제조업체/브랜드:
- Autonics
- 설명의 일부:
- ENCODER 40MM 1200PPR 12-24VDC
- 재고 상태:
- 8
- 제조사 :
- Autonics
- 제품 카테고리 :
- 인코더
- Actuator Type :
- 6mm Dia Flatted End
- Built in Switch :
- No
- Detent :
- No
- Encoder Type :
- Incremental
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Orientation :
- User Selectable
- Output Type :
- NPN - Open Collector
- Product Status :
- Active
- Pulses per Revolution :
- 1200
- Rotational Life (Cycles Min) :
- Termination Style :
- Cable
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V