CPC-500-27-BP2
- 제조업체 부품 번호:
- CPC-500-27-BP2
- 제조업체/브랜드:
- GMW Associates
- 설명의 일부:
- DC-AC CURRENT PROBE, CLIP-ON, 50
- 재고 상태:
- 10
- 제조사 :
- GMW Associates
- 제품 카테고리 :
- 전류 센서
- Accuracy :
- 1%
- Current - Sensing :
- 500A
- Current - Supply (Max) :
- 85mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- DC ~ 75kHz
- Linearity :
- ±0.2%
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Output :
- Ratiometric, ±2V
- Package / Case :
- Box
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 10µs
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.5V ~ 5.5V