A/SCTV2-50
- 제조업체 부품 번호:
- A/SCTV2-50
- 제조업체/브랜드:
- Automation Components, Inc.
- 설명의 일부:
- Analog Current Sensor, 0-10 VDC,
- 재고 상태:
- 1
- 제조사 :
- Automation Components, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 전류 센서
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 10A, 20A, 50A (Selectable)
- Current - Supply (Max) :
- For Measuring :
- AC
- Frequency :
- 50Hz ~ 600Hz
- Linearity :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Channels :
- Operating Temperature :
- -15°C ~ 40°C
- Output :
- Ratiometric, 0V ~ 10V
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Unidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 300ms
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Current Sensor
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 600VAC