CR4170-100
- 제조업체 부품 번호:
- CR4170-100
- 제조업체/브랜드:
- CR Magnetics, Inc.
- 설명의 일부:
- SENSOR CURRENT XFMR 100A AC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- CR Magnetics, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 전류 센서
- Accuracy :
- ±0.5%
- Current - Sensing :
- 100A
- Current - Supply (Max) :
- 60mA
- For Measuring :
- AC
- Frequency :
- 20Hz ~ 5kHz
- Linearity :
- Mounting Type :
- DIN Rail, Panel
- Number of Channels :
- 3
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Output :
- Ratiometric, 0 V ~ 5 V
- Package / Case :
- Module, Triple Pass Through
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- 250ms
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- Transformer w/Conditioning
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 24V