JC36S-500A-V
제조업체 부품 번호:
JC36S-500A-V
제조업체/브랜드:
Aim Dynamics
설명의 일부:
36MM CURRENT TRANS 500A:5VDC
재고 상태:
38
제조사 :
Aim Dynamics
제품 카테고리 :
전류 센서
Accuracy :
±2%
Current - Sensing :
500A
Current - Supply (Max) :
For Measuring :
AC
Frequency :
50Hz ~ 60Hz
Linearity :
±2%
Mounting Type :
Free Hanging
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output :
Ratiometric, 0V ~ 5V