RCS-1800-400
- 제조업체 부품 번호:
- RCS-1800-400
- 제조업체/브랜드:
- Aim Dynamics
- 설명의 일부:
- 3PH 18" COILS 400A:333MV
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Aim Dynamics
- 제품 카테고리 :
- 전류 센서
- Accuracy :
- ±1%
- Current - Sensing :
- 400A
- Current - Supply (Max) :
- For Measuring :
- AC
- Frequency :
- Linearity :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Channels :
- 3
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 105°C
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module
- Polarization :
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Sensitivity :
- Sensor Type :
- AC Single Phase/Three Phase
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 9V ~ 36VDC