CSHV500A-001
- 제조업체 부품 번호:
- CSHV500A-001
- 설명의 일부:
- CSHV500A-001 CURRENT SENSOR
- 재고 상태:
- 18
- 제조사 :
- Honeywell Sensing and Productivity Solutions
- 제품 카테고리 :
- 전류 센서
- Accuracy :
- ±2%
- Current - Sensing :
- ±500A
- Current - Supply (Max) :
- 16mA
- For Measuring :
- AC/DC
- Frequency :
- 45kHz
- Linearity :
- ±1%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output :
- Ratiometric, Voltage
- Package / Case :
- Module, Single Pass Through
- Polarization :
- Bidirectional
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 6µs
- Sensitivity :
- 4mV/A
- Sensor Type :
- Hall Effect, Open Loop
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V