PL5.0-36-130B
- 제조업체 부품 번호:
- PL5.0-36-130B
- 제조업체/브랜드:
- Tamura
- 설명의 일부:
- PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
- 제조사 :
- Tamura
- 제품 카테고리 :
- 전력 변압기
- Center Tap :
- No
- Current - Output (Max) :
- Parallel 280mA, Series 140mA
- Height - Seated (Max) :
- 35.60mm
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power - Max :
- 5VA
- Primary Winding(s) :
- Dual
- Product Status :
- Active
- Secondary Winding(s) :
- Dual
- Size / Dimension :
- 41.28mm L x 36.37mm W
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- Laminated Core
- Voltage - Isolation :
- 3500Vrms
- Voltage - Primary :
- 115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 18V, Series 36V