PCS020-EE0503KS
- 제조업체 부품 번호:
- PCS020-EE0503KS
- 제조업체/브랜드:
- Bourns, Inc.
- 설명의 일부:
- CURRENT SENSE TRANSF 20A 3000UH
- 재고 상태:
- 990
- 제조사 :
- Bourns, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 전류 감지 변압기
- Current Rating (Amps) :
- 20 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- 7mOhm Primary, 7Ohm Secondary Max
- ET (Volt-Time) :
- 67.5VµS
- Frequency Range :
- 1MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.209" (5.31mm)
- Inductance :
- 3 H
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.245" L x 0.235" W (6.22mm x 5.97mm)