FMRTFQ1-315
- 제조업체 부품 번호:
- FMRTFQ1-315
- 제조업체/브랜드:
- RF Solutions
- 설명의 일부:
- RF TRANSMITTER FM 315MHZ MODULE
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- RF Solutions
- 제품 카테고리 :
- RF 송신기
- Antenna Connector :
- PCB, Surface Mount
- Applications :
- Car Alarms, Remote Sensing, Wireless Security
- Current - Transmitting :
- 7mA
- Data Interface :
- PCB, Through Hole
- Data Rate (Max) :
- 9.6kbps
- Features :
- Frequency :
- 315MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FM
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Module
- Power - Output :
- 5dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Module
- Voltage - Supply :
- 2.1V ~ 4V