FM-RTFQ1-315P
제조업체 부품 번호:
FM-RTFQ1-315P
제조업체/브랜드:
RF Solutions
설명의 일부:
RF TRANSMITTER FM 315MHZ MODULE
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
RF Solutions
제품 카테고리 :
RF 송신기
Antenna Connector :
Applications :
General Purpose
Current - Transmitting :
7mA
Data Interface :
Data Rate (Max) :
9.6kbps
Features :
Frequency :
315MHz
Memory Size :
Modulation or Protocol :
FM
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Power - Output :
5dBm
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Module
Voltage - Supply :
2.1V ~ 4V