NRF24AP2-8CHQ32-T
제조업체 부품 번호:
NRF24AP2-8CHQ32-T
제조업체/브랜드:
Nordic Semiconductor
설명의 일부:
IC RF TXRX ISM>1GHZ 32VFQFN
재고 상태:
7,826
제조사 :
Nordic Semiconductor
제품 카테고리 :
RF 트랜시버 IC
Current - Receiving :
17mA
Current - Transmitting :
11mA ~ 15mA
Data Rate (Max) :
1Mbps
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
Memory Size :
Modulation :
GFSK
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Power - Output :
0dBm
Product Status :
Active
Protocol :
ANT™
RF Family/Standard :
General ISM > 1GHz
Sensitivity :
-85dBm
Serial Interfaces :
USART
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Type :
TxRx Only
Voltage - Supply :
1.9V ~ 3.6V