NRF24L01P-T
제조업체 부품 번호:
NRF24L01P-T
제조업체/브랜드:
Nordic Semiconductor
설명의 일부:
IC RF TXRX ISM>1GHZ 20VFQFN
재고 상태:
14,302
제조사 :
Nordic Semiconductor
제품 카테고리 :
RF 트랜시버 IC
Current - Receiving :
12.6mA ~ 13.5mA
Current - Transmitting :
7mA ~ 11.3mA
Data Rate (Max) :
2Mbps
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
Memory Size :
Modulation :
GFSK
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Power - Output :
0dBm
Product Status :
Active
Protocol :
RF Family/Standard :
General ISM > 1GHz
Sensitivity :
-94dBm
Serial Interfaces :
SPI
Supplier Device Package :
20-QFN (4x4)
Type :
TxRx Only
Voltage - Supply :
1.9V ~ 3.6V