MKW36Z512VFP4
- 제조업체 부품 번호:
- MKW36Z512VFP4
- 제조업체/브랜드:
- NXP Semiconductors
- 설명의 일부:
- KINETIS W 32-BIT MCU ARM CORTEX-
- 재고 상태:
- 176
- 제조사 :
- NXP Semiconductors
- 제품 카테고리 :
- RF 트랜시버 IC
- Current - Receiving :
- 6.3mA
- Current - Transmitting :
- 5.7mA
- Data Rate (Max) :
- 1Mbps
- Frequency :
- 2.4GHz
- GPIO :
- Memory Size :
- 265kB Flash, 64kB RAM
- Modulation :
- FSK, GFSK, MSK
- Mounting Type :
- Surface Mount, Wettable Flank
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 40-VFQFN Exposed Pad
- Power - Output :
- 5dBm
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- Bluetooth v5.0
- RF Family/Standard :
- Bluetooth
- Sensitivity :
- -99dBm
- Serial Interfaces :
- I²C, SPI, UART
- Supplier Device Package :
- 40-HVQFN (7x7)
- Type :
- TxRx + MCU
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 3.6V