PCTMI2458-RPSMA
- 제조업체 부품 번호:
- PCTMI2458-RPSMA
- 제조업체/브랜드:
- PCTEL
- 설명의 일부:
- RF ANT 2.45GHZ DOME RP-SMA M
- 재고 상태:
- 49
- 제조사 :
- PCTEL
- 제품 카테고리 :
- RF 안테나
- Antenna Type :
- Dome
- Applications :
- 802.11a/b/n/ac, Bluetooth, Wi-Fi
- Features :
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz, 5.5375GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.925GHz
- Gain :
- 2.2dBi, 4dBi
- Height (Max) :
- 1.693" (43.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Connector Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 10 W