A16LTRMT12S
제조업체 부품 번호:
A16LTRMT12S
제조업체/브랜드:
Omron Automation
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Omron Automation
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
5A (AC)
Features :
Voltage Reduction Lighting
Illumination Type, Color :
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
110 VAC
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Screwless Clamp
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V