C0805X104K101T
제조업체 부품 번호:
C0805X104K101T
제조업체/브랜드:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
설명의 일부:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
세라믹 커패시터
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V