A3PJ-90C11-24EG
제조업체 부품 번호:
A3PJ-90C11-24EG
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
재고 상태:
재고 없음
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
5A (AC), 4A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.50mm x 23.50mm
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V