A3PJ-90A12-24AW
제조업체 부품 번호:
A3PJ-90A12-24AW
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
재고 상태:
1
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
White
Current Rating (Amps) :
5A (AC), 4A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.50mm x 23.50mm
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V