W48M-A12B
- 제조업체 부품 번호:
- W48M-A12B
- 제조업체/브랜드:
- Lumex, Inc.
- 설명의 일부:
- PBS 19MM SPST 0.1A 48V MOM METAL
- 재고 상태:
- 11
- 제조사 :
- Lumex, Inc.
- 제품 카테고리 :
- 푸시버튼 스위치
- Actuator Marking :
- Actuator Type :
- Round, Button, Flush
- Circuit :
- SPST-NO
- Color - Actuator/Cap :
- Silver
- Current Rating (Amps) :
- 250mA (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Blue
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 3.1 VDC
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Panel Mount, Front
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 19.15mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Standard, Illuminated
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V