W22DPB-ERFG-01/10
- 제조업체 부품 번호:
- W22DPB-ERFG-01/10
- 제조업체/브랜드:
- c3controls
- 설명의 일부:
- 22MM DPB EXTRD-B FLSHGN-T NCNO
- 재고 상태:
- 198
- 제조사 :
- c3controls
- 제품 카테고리 :
- 푸시버튼 스위치
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Round, Button, Dual
- Circuit :
- DPST-NO/NC
- Color - Actuator/Cap :
- Red, Green
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC), 2.5A (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount, Rear
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.50mm Dia
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Mom, Off-Mom
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Standard
- Voltage Rating - AC :
- 72 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V