MP0045/1D1BL012
제조업체 부품 번호:
MP0045/1D1BL012
제조업체/브랜드:
Bulgin
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Bulgin
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
3A (AC)
Features :
Stainless Steel
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.20mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
250 V