MPI005O28LSAM12
제조업체 부품 번호:
MPI005O28LSAM12
설명의 일부:
SWITCH PB SPCO ILLUM AMB SS
Current Rating (Amps) :
5A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.20mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V