MPI002/TE/BL/12
제조업체 부품 번호:
MPI002/TE/BL/12
설명의 일부:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
50mA (DC)
Features :
Stainless Steel
Illumination Type, Color :
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.20mm Dia
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - DC :
24 V