MPI005DTELSWH12
제조업체 부품 번호:
MPI005DTELSWH12
설명의 일부:
SWITCH PB SPCO ILLUM WHT SS
Circuit :
DPST-NO/NC
Current Rating (Amps) :
5A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, White
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.20mm Dia
Switch Function :
On-Off, Off-On
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
24 V