MPI002/28/GN/12
제조업체 부품 번호:
MPI002/28/GN/12
제조업체/브랜드:
Bulgin
설명의 일부:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Bulgin
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
50mA (DC)
Features :
Stainless Steel
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 19.20mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V