K16-382-Y-12VDC
제조업체 부품 번호:
K16-382-Y-12VDC
설명의 일부:
16MM SWITCH PUSH SQARE DPDT YLW
재고 상태:
13
Circuit :
DPDT
Color - Actuator/Cap :
Yellow
Current Rating (Amps) :
3A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
110 V