MPZI022/F/D1/24
제조업체 부품 번호:
MPZI022/F/D1/24
제조업체/브랜드:
Bulgin
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 24V
재고 상태:
16
제조사 :
Bulgin
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Ingress Protection :
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Piezo
Voltage Rating - AC :
24 V
Voltage Rating - DC :
24 V