AVC16LAIOFE13T5B04
제조업체 부품 번호:
AVC16LAIOFE13T5B04
제조업체/브랜드:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A
재고 상태:
19
제조사 :
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
1A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Blue/Green
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-On
Termination Style :
Wire Leads with Connector
Type :
Capacitive, Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V