A3PJ-90A11-24AR
제조업체 부품 번호:
A3PJ-90A11-24AR
제조업체/브랜드:
Omron Automation
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
재고 상태:
6
제조사 :
Omron Automation
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Rectangular, Button
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
Red
Current Rating (Amps) :
5A (AC), 4A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 30.50mm x 23.50mm
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V