MAV0120/3D1GN012
제조업체 부품 번호:
MAV0120/3D1GN012
제조업체/브랜드:
Bulgin
설명의 일부:
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 36V
재고 상태:
170
제조사 :
Bulgin
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button
Circuit :
SPST-NO
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
2A (DC)
Features :
Stainless Steel
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VDC
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.00mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Off-Mom
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
36 V