MPB04-2C54-S-CAP-R-D
- 제조업체 부품 번호:
- MPB04-2C54-S-CAP-R-D
- 제조업체/브랜드:
- CUI Devices
- 설명의 일부:
- DPDT, THROUGH HOLE, 5.4 MM PUSH,
- 재고 상태:
- 195
- 제조사 :
- CUI Devices
- 제품 카테고리 :
- 푸시버튼 스위치
- Actuator Marking :
- No Marking
- Actuator Type :
- Round, Button
- Circuit :
- SPDT
- Color - Actuator/Cap :
- Red
- Current Rating (Amps) :
- 14mA (DC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 80°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Product Status :
- Active
- Switch Function :
- On-Mom
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- Standard
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 28 V