PLP16-24SQ6-SE4
제조업체 부품 번호:
PLP16-24SQ6-SE4
제조업체/브랜드:
C&K, now part of Littelfuse
설명의 일부:
LOCK, SQUARE, IP40, ILLUMINATE P
재고 상태:
155
제조사 :
C&K, now part of Littelfuse
제품 카테고리 :
푸시버튼 스위치
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Square, Button
Circuit :
SPDT
Color - Actuator/Cap :
Green
Current Rating (Amps) :
3A (AC), 1A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.20mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Standard, Illuminated
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
30 V