CT10-1540-G1
제조업체 부품 번호:
CT10-1540-G1
제조업체/브랜드:
Coto Technology
설명의 일부:
SWITCH REED SPST-NO 500MA 140V
재고 상태:
852
제조사 :
Coto Technology
제품 카테고리 :
마그네틱 리드 스위치
Capacitance :
Circuit :
SPST-NO
Current - Carry :
500mA (DC)
Current - Switching :
500mA (AC/DC)
Height Above Board :
0.115" (2.92mm)
Length - Overall :
0.640" (16.26mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operate Range :
15 ~ 40AT
Operate Time :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power - Rated :
10W
Product Status :
Active
Release Range :
Release Time :
Size - Body :
0.458" L x 0.095" W x 0.115" H (11.63mm x 2.41mm x 2.92mm)
Termination Style :
Gull Wing
Type :
Molded Body Reed
Voltage - Switching AC :
140 V
Voltage - Switching DC :
200 V