914CE28-18
제조업체 부품 번호:
914CE28-18
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 240V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Roller Plunger
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
5A (AC), 3A (DC)
Differential Travel :
0.004" (0.1mm)
Features :
Cable Length 18'
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Force :
1200gf
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C
Overtravel :
0.118" (3.0mm)
Pretravel :
0.071" (1.8mm)
Product Status :
Obsolete
Release Force :
450gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Cable Leads
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
28 V