BZLN-10-LH
제조업체 부품 번호:
BZLN-10-LH
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Round (Pin Plunger)
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 500mA (DC)
Differential Travel :
0.004" (0.1mm)
Features :
Actuator Mounted Left Side
Ingress Protection :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
2268gf
Operating Temperature :
-32°C ~ 71°C
Overtravel :
0.203" (5.15mm)
Pretravel :
0.030" (0.8mm)
Product Status :
Obsolete
Release Force :
454gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V