426EN10-8
제조업체 부품 번호:
426EN10-8
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACT SPDT X 6 7A 28V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Roller Plunger
Circuit :
SPDT x 6
Current Rating (Amps) :
7A (DC)
Differential Travel :
0.030" (0.76mm)
Features :
Cable Length 8'
Ingress Protection :
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Force :
2722 ~ 5443gf
Operating Temperature :
-54°C ~ 85°C
Overtravel :
0.250" (6.35mm)
Pretravel :
0.040" (1.0mm)
Product Status :
Active
Release Force :
1814gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
28 V