ARFS-6501-12S
제조업체 부품 번호:
ARFS-6501-12S
제조업체/브랜드:
Aras Power Technologies
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 12V 65W
재고 상태:
58
제조사 :
Aras Power Technologies
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output 1 :
5.42 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
87%
Features :
PFC
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
65W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V