122SM161-H58
제조업체 부품 번호:
122SM161-H58
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
122SM161-H58 SWITCH - BASIC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Straight
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
5A (AC/DC)
Differential Travel :
0.030" (0.76mm)
Features :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
198gf
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overtravel :
0.030" (0.76mm)
Pretravel :
0.218" (5.5mm)
Product Status :
Active
Release Force :
57gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.058" (Round)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
30 V