11SM77-H58
제조업체 부품 번호:
11SM77-H58
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Round (Pin Plunger)
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
1A (AC/DC)
Differential Travel :
0.004" (0.1mm)
Features :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
141gf
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overtravel :
0.005" (0.13mm)
Pretravel :
0.020" (0.5mm)
Product Status :
Active
Release Force :
28gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.058" (Round)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V