D3V-21G1-1C4A-K
제조업체 부품 번호:
D3V-21G1-1C4A-K
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 21A 250V
재고 상태:
95
Actuator Type :
Lever, Straight
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
21A (AC), 0.6A (DC)
Differential Travel :
0.020" (0.5mm)
Operating Force :
125gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Overtravel :
0.031" (0.79mm)
Pretravel :
0.063" (1.6mm)
Release Force :
20gf
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V