D3V-165-1C25
제조업체 부품 번호:
D3V-165-1C25
제조업체/브랜드:
Omron Electronic Components
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
재고 상태:
90
제조사 :
Omron Electronic Components
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Roller
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
16A (AC), 10A (DC)
Differential Travel :
0.025" (0.6mm)
Features :
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
240gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Overtravel :
0.031" (0.79mm)
Pretravel :
0.063" (1.6mm)
Product Status :
Active
Release Force :
50gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
30 V