ABS1112509
제조업체 부품 번호:
ABS1112509
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
재고 상태:
1,018
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Straight
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
2A (AC/DC)
Differential Travel :
0.031" (0.8mm)
Features :
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
55gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overtravel :
0.047" (1.2mm)
Pretravel :
0.110" (2.8mm)
Product Status :
Active
Release Force :
3.500gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V