ASQ10227
제조업체 부품 번호:
ASQ10227
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
SWITCH SNAP SPST-NC 100MA 30V
재고 상태:
964
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Straight
Circuit :
SPST-NC
Current Rating (Amps) :
100mA (DC)
Differential Travel :
Features :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
173gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overtravel :
0.102" (2.6mm)
Pretravel :
Product Status :
Active
Release Force :
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Wire Leads
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
30 V