D3V-165M-2C25
제조업체 부품 번호:
D3V-165M-2C25
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V
재고 상태:
176
Actuator Type :
Lever, Roller
Circuit :
SPST-NC
Current Rating (Amps) :
16A (AC), 10A (DC)
Differential Travel :
0.025" (0.6mm)
Operating Force :
240gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Overtravel :
0.031" (0.79mm)
Pretravel :
0.063" (1.6mm)
Release Force :
50gf
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
30 V